PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

I Niedziela  Wielkiego  Postu

22. 02. 2015 r.

 

 

1.Cały Kościół rozpoczął 40-dniową pokutę, której dobre przeżycie doprowadzi nas do prawdziwego spotkania ze zmartwychwstałym Panem.

W dobrym przeżyciu tego czasu pomogą nam nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele przez cały Wielki Post o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30. W Piątki Pasyjne o godz. 9.00 Droga Krzyżowa, następnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem i Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Uczestnicząc w nich zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na  dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na pomoc potrzebującym.

3.Burmistrz Miasta Jarosławia informuje, że w związku z organizacją na terenie Miasta w niedzielę , 1 marca biegu ulicznego „ Tropem Wilczym „. W tym dniu pomiędzy godziną 11.45 a 12.45 zamknięte będą dla ruchu drogowego następujące ulice: Jana Pawła II, Grunwaldzka, Lubelska, Rynek. Prosi się mieszkańców miasta o ograniczenie ruchu kołowego w tym dniu w wyznaczonych miejscach i godzinach. Za wynikłe utrudnienia osoby odpowiedzialne przepraszają.

4.We wtorek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie możliwość skorzystania z porady prawnych Pana Adwokata.

5. W niedzielę 8 marca odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty parafialnej, którą przeprowadzi Pasterz naszej Archidiecezji Ks. Abp Józef Michalik. Ks. Abp będzie uczestniczył we Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z grupami parafialnymi, a na Mszy św. o godz. 12.00 nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszym Pasterzem. Nasza obecność będzie wyrazem  wiary oraz świadectwem naszej miłości do Chrystusa i Kościoła.

6.Jarosławskie Opactwo zaprasza 13 marca na Ekstremalną Drogę Krzyżową, do 8 marca na wystawę „ Matki mężne czy szalone”.

7.W dniach 6 – 8 marca odbędą się rekolekcje dla małżeństw, które pomogą zbliżyć się do siebie i wspólnie do Pana Boga. Odbywać się będą w parafii Chrystusa Króla oraz w szkole  SS. Niepokalanek.

8.Za tydzień będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta  w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy misjom Ad gentes.

9.Wczoraj w Kalwarii Zebrzydowskiej nasz parafianin Br. Martynian Marcin Czechowski przyjął sakrament diakonatu. Otoczmy o. Diakona swoją modlitwą,

10.Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom i Sympatykom naszego Kościoła i  Klasztoru oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i  życzymy błogosławieństwa Bożego w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.