PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

      

 

                                           Ogłoszenia   Duszpasterskie

 

                                                         XXI  Niedziela  Zwykła   24. 08. 2014 r.

 

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

 

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

 

3. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

 

4. W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości.

 

5. W ramach Caritasu w ubiegłą niedzielę rozprowadzano miód jako pomoc dzieciom Rodzin wielodzietnych i ubogich. Pragniemy serdecznie podziękować za otwartość i życzliwość. W całej Archidiecezji rozprowadzony został wszystek miód. Dziękujemy.

 

6.Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce, która odbędzie się 6 września. Zapisy odbywają się w zakrystii i kancelarii. Cena wpisowego dla wszystkich wynosi 6 zł. Natomiast ci, którzy chcą powrócić do Jarosławia autobusem, muszą wykupić bilet w cenie 10 zł. Dla tych, którzy nie mogą iść pieszo i chcieliby dojechać do Sanktuarium i powrócić autokarem, będzie specjalny autobus z dworca PKS o godz. 1200. Cena biletu w obydwie strony również wynosi 10 zł. plus znaczek pielgrzymkowy w cenie 6 zł. Zapraszamy do pielgrzymowania w naszej grupie brązowej, która nosi imię  św. Antoniego.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

 

28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

 

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Do życzeń dołączamy modlitwę. Przebywającym na urlopach życzymy dobrego wypoczynku. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.