PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

Ur. Poświęcenia Kościoła  

26. 10. 2014 r.

 

1.Ostatnia niedziela października jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła. Jest to okazja do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno.

Na dzisiejszą uroczystość staraliśmy się szczególnie starannie przygotować naszą świątynię poprzez odkurzenie całego kościoła, wszystkich ołtarzy, przez  nowe obrusy i kwiaty.

 

2.We wtorek w liturgii przypada święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

3.W piątek kończy się miesiąc październik, który jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze  na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu.

 

4.W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych.

W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. z procesją żałobną na cmentarzu Starym i Nowym  o godz. 14.00. W naszym kościele nabożeństwo żałobne z procesją i  wypominkami o godz. 18.30. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

Zwyczajem ubiegłych lat  1 listopada na cmentarzu będzie prowadzona kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jarosławiu.

 

5.W przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. O godz. 18.30 nabożeństwo żałobne z procesją i  wypominkami.

 

6.Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza, zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu.

 

7.W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za naszych drogich zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie odprawiane o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzone modlitwą wypominkową, a o godz. 18.00 Msza św. na sposób gregoriański. Natomiast w niedzielę wypominki i Droga Krzyżowa będą o godz. 18.20 i Msza św. za zmarłych o godz. 19.00. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych. Za ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

 

8.W ramach programu „ Bezpieczny Jarosław „ zachęca się do noszenia elementów odblaskowych. Jest to bardzo istotny czynnik mający wpływ na bezpieczeństwo każdego z nas, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. W związku z tym zapraszamy w dniu, 31 października, w piątek przed Wszystkimi Świętymi po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45 do sali widowiskowej na krótkie spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta – Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Podczas spotkania będą nieodpłatnie rozdawane elementy odblaskowe.

 

9.We wtorek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej jest możliwość skorzystania z bezpłatnej porady adwokata.

 

10.Uroczysta Msza św. w 30. Rocznicę męczeńskiej śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona w środę, 29 października, o godz. 17.30 w kościele p.w. św. Mikołaja i św. Stanisława w Jarosławiu.

 

11.Pragniemy poinformować, że decyzją władz zakonnych został skierowany do naszej franciszkańskiej wspólnoty jarosławskiej o. Korneliusz Kłósek.  Otoczmy o. Korneliusza  naszą modlitwą  i życzliwością.

 

12.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czyinne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.