PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

XXXIII  Niedziela  Zwykła 

16. 11. 2014 r.

 

1.Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych.

 

2.W dzisiejszą niedzielę mieliśmy gościć o. Kaspra, misjonarza z Boliwii. Niestety, odnowiła się kontuzja i o. Misjonarz musiał przejść konieczną operację. O. Kasper obiecał, że po powrocie do zdrowia  postara się przyjechać do naszej parafii w późniejszym terminie.

 

3.W naszym kościele przez cały listopad modlimy się za zmarłych. O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzone modlitwą wypominkową, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w niedzielę wypominki i Droga Krzyżowa będą o godz. 18.20 i Msza św. za zmarłych o godz. 19.00.

4.W kolejnym tygodniu listopada przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek, święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ, we wtorek, bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;w środę, bł. Salomei, zakonnicy; w czwartek, św. Rafała Kalinowskiego; w piątek, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;  sobotę, św. Cecylii, męczennicy z III wieku, patronki śpiewu kościelnego.

 

5. W środę, 19 listopada, o  godz. 18.00 zostanie odprawiona przez o. Józefa Witko Msza św.,  połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

 

6.Koło Przyjaciół Radia Maryja w Jarosławiu i Jarosławskie Opactwo zapraszają na spotkanie z dziennikarzem „ Naszego Dziennika „, publicystą i wydawcą – p. Sebastianem Karczewskim. Spotkanie odbędzie się 22 listopada, w sobotę, o godz. 15.00 w auli Opactwa I piętro. Po spotkaniu będzie można nabywać książki.

 

7.Następna niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

 

8.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy

inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.