PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

XXVI  Niedziela  Zwykła  

28. 09. 2014 r.

 

1.Rozpoczynamy od środy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.30, a w niedzielę o 17.00. Za odmówienie jednej części różańca zyskuje się odpust zupełny. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne i modlitwy w intencji powołań.

W piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci  i młodzieży i Msza św. dla nich o 16.30. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym dniu modlimy się także za misje i misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo Transitus, upamiętniające przejście Biedaczyny do wieczności. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka.

 

3.W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętego  Franciszka z Asyżu, Założyciela Trzech Zakonów. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa, której będą przewodniczyć Ojcowie Dominikanie. O godz. 11.00 odśpiewane będą Godzinki ku czci NMP, o 11.30 cząstka różańca  i o 12.00 Msza św. z kazaniem. Jest to również dzień imienin o. Wikariusza Franciszka. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 

4.Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. We wtorek patronuje nam – święty Hieronim, kapłan i doktor Kościoła; w środę – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich; w czwartek – święci Aniołowie Stróżowie.

 

5.We wtorek przypada 5 rocznica śmierci Brata Józefa Spyrki, który ponad 30 lat pracował w naszym klasztorze. O godz. 18.00 zostanie odprawiona w jego intencji Msza św. W naszych modlitwach polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

 

6.W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 19.15 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów w salce służby liturgicznej.

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.