PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

      

 

                                           Ogłoszenia   Duszpasterskie

 

                                                          XXV  Niedziela  Zwykła   21. 09. 2014 r.

 

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji.

Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia  i jak możemy się przed nimi ustrzec.

 

2. W tym tygodniu patronują nam:we wtorek, 23 września – św. ojciec Pio, w  czwartek, 25 września – błogosławiony Władysław            z Gielniowa; w sobotę, 27 września – święty Wincenty á Paulo.

 

3.W czwartek na Mszach świętych wieczornych będą odmawiane modlitwy nowennowe przed uroczystością św. Franciszka, którą będziemy obchodzić 4 października.

 

4.Jeszcze w tym tygodniu w kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy młodzieży klas gimnazjalnych z naszej parafii na listę kandydatów do bierzmowania.

 

5.  30 września  Mszą świętą o godz. 11.00 w Parafii Chrystusa Króla rozpoczną się uroczystości upamiętniające setną rocznicę powstania 3 Pułku Piechoty Legionów, który stacjonował w Jarosławiu w latach międzywojennych. Po Mszy świętej odbędzie się apel poległych.

 

6.W piątek swoje imieniny będzie obchodził o. Proboszcz Damian. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 

7.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz           z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.