PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

XXIX  Niedziela  Zwykła  

19. 10. 2014 r.

 

1.Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku, jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „ Z Ewangelią do narodów „. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

 

2.W Rzymie w dzisiejszą niedzielę został zakończony Synod poświęcony rodzinie oraz do grona błogosławionych został dołączony Papież Paweł VI. Przez wstawiennictwo błogosławionego Pawła VI prośmy Pana, aby nasze rodziny były Bogiem silne i żyły na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

 

3.Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 17.00.

 

 4.W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: w poniedziałek – św. Jana Kantego, we wtorek –  bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę – św. Jana Pawła II, papieża;  w czwartek – św. Jana Kapistrana, prezbitera.

                                                                                    

5.W dniach 24 – 26 października w Jarosławiu odbędą się rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych „ O lepszą więź małżeńską „ które poprowadzi Jacek Pulikowski. Informacje szczegółowe w gablocie.

 

6.Od dzisiejszej niedzieli, 15 minut przed Mszą św. o godz. 15.00, będzie odmawiana koronka do Bożego miłosierdzia, z wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca, kiedy jest odmawiana część różańca.

 

7.Za tydzień przypada druga rocznica śmierci o. Albina Sroki. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św.  o godz. 12.00.

 

8.W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za naszych drogich zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie odprawiane o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzone modlitwą wypominkową, a o godz. 18.00 Msza św. na sposób gregoriański. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych. Za ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

 

9.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy

inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.