PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

III  Niedziela  Adwentu 

14. 12. 2014 r.

1.Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

 

2.Dziś o godz. 16.00 grupa dziecięca z Pawłosiowa przedstawi w naszym kościele historię objawienia się Matki Bożej pastuszkom w Fatimie. Gorąco zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, na to przedstawienie.

 

3.We wtorek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszy św. wieczornej.

 

4. W środę o godz. 18.00 zastanie odprawiona Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Od tego dnia wkraczamy w drugą część Adwentu, bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego.

 

5.W czwartek o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych składamy do puszki pod chórem.

 

6.W piątek,  19 grudnia, odwiedzimy  chorych od godz. 900, aby dać okazję do spowiedzi i Komunii św. przed Świętami. Zgłoszenia chorych przyjmujemy  w zakrystii i kancelarii.

 

7.Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabywać świece wigilijne, które są rozprowadzane przez Caritas i dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie potrzebującym.  Można również nabywać opłatki wigilijne.

 

8.Niech ten święty czas Adwentu mobilizuję każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujmy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić. Zachęcamy do przeżycia Adwentu w trzeźwości. Zadbajmy o wcześniejsze przygotowanie naszych serc przez sakrament pokuty.

 

9.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.