PORZĄDEK NABOŻEŃSTW
Msze św. w niedziele
i święta obowiązkowe


600 730 900 1030 1200

1500 1730 1900

2000 - lipiec i sierpień


Msze św. w dni powszednie

Msze św. w święta nieobowiązkowe

Nabożeństwa okolicznościowe 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna:

poniedziałek, środa, piątek
od godziny 1630
do godziny 1730
 
wtorek, czwartek  
od godziny   900
do godziny 1000
 
W NIEDZIELE, ŚWIĘTA I PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA, KANCELARIA PARAFIALNA JEST NIECZYNNA.
W sprawach nagłych, do chorego,
sprawach pogrzebowych
o każdej porze!
mlodziez.przemyska
przemyska
wiara
bona
opoka
jezus

      

 

                                           Ogłoszenia   Duszpasterskie

 

                                                         XVII  Niedziela  Zwykła   27 . 07. 2014 r.

 

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

 

2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca sierpnia. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 11.00 Godzinki ku czci N.M.P., o 11.30 zostanie odmówiona część różańca  i o 12.00 Msza św. z kazaniem. Po południu o 17.20 wypominki i różaniec za zmarłych.

 

4.W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 12,00 i 18,00.

 

5. Również w sobotę, 2 sierpnia, na Jarosławskim Rynku będzie miała  miejsce ważna uroczystość – Koronacja Obrazu Matki Bożej Śnieżnej, Królowej Rodzin. O godz. 10.00 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania na placu koronacyjnym. O godz. 11.30 uroczysta Eucharystia z aktem zawierzenia rodzin M.B. Śnieżnej, Królowej Rodzin. Uroczystościom koronacyjnym będzie przewodniczył Ks. Abp Metropolita Przemyski Józef Michalik.

 

6.Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

 

7.W tym tygodniu patronują nam: we wtorek, święta Marta, siostra Łazarza i Marii; w czwartek, święty Ignacy z Loyoli, założyciel Jezuitów; w piątek, święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Redemptorystów.

 

8.Za tydzień, w niedzielę 3 sierpnia, w kościele Chrystusa Króla w Jarosławiu odbędzie się specjalny koncert na rzecz pokoju na świecie. W czasie koncertu wystąpi m.in. znany japoński skrzypek w asyście muzyków z Japonii i Polski. Po koncercie w Katolickim Centrum Kultury będzie wystawa drzewek bonsai. Rozpoczęcie koncertu o godz. 17.00.

 

9.W miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna  czynna w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.30  i w czwartki od 9.00 do 10.00.

 

10.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Do życzeń dołączamy modlitwę. Przebywającym na urlopach życzymy dobrego wypoczynku. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

11.Z racji św. Krzysztofa, którego wspominaliśmy w liturgii w piątek, błogosławimy dziś pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystanie. Odmówię teraz modlitwę na poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a po Mszy św. kapłan  wodą święconą  poświęci samochody.